Vinotéka Svatého Kryštofa

Naše vinotéka se nachází v jednom z nejstarších domů v Českém Krumlově. Pro prodej kvalitních lahvových vín máme ideální podmínky v podobě dvou gotických sklepů.

Název Vinotéka Svatého Kryštofa je odvozen od nejstarší dochované fresky v jižních Čechách, na které je vyobrazen svatý Kryštof a čtyři světice. Freska je datována 1340 n.l. až 1370 n.l.

V gotických sklepích si můžete vybrat z velmi kvalitních lahvových vín převážně z Čech a Moravy, z nichž máme zastoupení téměř všech podoblastí, a to hlavně od malých a středně velkých vinařů. Menší zastoupení u nás mají vyzkoušení vinaři ze zahraničí. Zejména Rakousko s oblastí Kamptal, poté Francie s Crémanty a dalšími šumivými víny. Portugalsko, Mallorca a Černá Hora s výbornými červenými víny.

IMG 5734
IMG 5817
IMG 5831
IMG 5841
IMG 5842
IMG 6008
IMG 6080
IMG 6081
IMG 6536
IMG 6541
IMG 6554
IMG 6560
IMG 6688
IMG 6720
IMG 6727

V naší vinotéce si můžete vybrat i z kvalitního českého skla, na víno, na vodu, ale také decantery, karafy. Pro servis vín nabízíme i různé druhy vývrtek, nálevky, vakuové špunty, hliněné chladící nádoby vyráběné speciálně pro naší vinotéku v dílně místního mistra Františka H.

Dárkové krabičky a tašky v nabídce jsou samozřejmostí :-)

Napsali o nás

Kolektiv infocentra Český Krumlov

Dne 22. 1. 2016 jsem měla uspořádané rozloučení se svými bývalými pracovními kolegy v Pohádkovém domě u Vondroušů. Akce byla jedním slovem dokonalá. Pan Vondrouš ml. nám přichystal úžasné občerstvení ve formě malého rautu, nabízel nám vína přímo z jejich vinotéky, se kterými jsme byli nadmíru spokojeni a dokonce jsme mohli využít i Dataprojektor s reproduktory. Atmosféra byla báječná. Já i mí kolegové jsme dlouho nezažili takhle dobře vydařené setkání. Prostory Pohádkového domu jsou vhodné pro konání soukromých akcí, kde Vás nikdo nebude rušit, užijete si spoustu zábavy a bude o Vás velmi dobře postaráno. Vřele doporučujeme!

Kolektiv infocentra Český Krumlov

Prague International Travel Agency

Dobrý den, pane Vondrouši,

chtěla jsem Vám jménem svým a jménem mého kolektivu velmi poděkovat za skvělou prezentaci a ochutnávku moravských vín, za Váš čas a profesionalitu, se kterou jste se nám se svým synem věnovali v rámci našeho Fam Tripu.

Budeme se snažit navázat v budoucnu s Vaší vinotékou intenzivnější spolupráci a budeme ji doporučovat rovněž našim klientům.

Marie Massarová & Tým PI, Managing Director
Prague International Travel Agency 

Kolektiv Fronius Česká Republika

Dne 23.11.2012 jsme absolvovali ochutnávku vína v pohádkovém domě. Tuto akci jsme dostali jako zaměstnanci společnosti Fronius Česká Republika s.r.o.. Příjemně nás překvapilo prostředí, v jakém se ochutnávka odehrávala a spektrum podávaných vín. Ochutnávka byla velice dobře složena a i pro nás (některé úplné laiky) velice přínosná. Výklad byl srozumitelný a velice zajímavý. Měli jsem k dispozici celé prostory domu a rád bych zmínil možnost zahrát si vlastní divadlo s nabízenými loutkami. Po skončení této akce ji hodnotím jako velice pěknou. Ještě jednou bych rád poděkoval nadmíru ochotnému personálu. MOC DĚKUJEME A DOPORUČUJEME.

Za kolektiv Fronius Česká Republika
Ing. Jiří Rybecký

Galerie Fíďa
Pohádkový dům - muzeum loutek

Vinotéka Svatého Kryštofa

ki